top of page

Cantores Vagantes

Reet Sukk (Eesti)
 

Reet Sukk  omandas muusikalise alghariduse Viljandi Muusikakoolis, kus juhuse tahtel sattus mängima Eesti vanimasse vanamuusikaansamblisse - Viljandi Linnakapelli. Ansambli kunstiline juht Tõnu Sepp andis olulise tõuke vanamuusikaga süvitsi minemiseks. Tähtsat rolli mängisid ka Viljandi Vanamuusikapäevad oma kireva osavõtjaskonna ja uute ideedega. Reet Sukk on õppinud Tallinna Konservatooriumis ning Haagi Kuninglikus Konservatooriumis. Viimases Wilbert Hazelzeti juures barokkflööti ja Jeanette van Wingerdeni juures plokkflööti. Pärast Eestisse naasmist on Reet Sukk koondanud oma tegevuse koos Taavi-Mats Utiga varajase muusika stuudio Cantores Vagantes kontserdiprojektide elluviimisele, kuid osaleb ka teistes varajase muusika projektides, sealhulgas orkestrisolistina.

2002. aastal ilmus CD "Muusikat ajastute piirimailt" peamiselt 17. sajandi I poole muusikaga. 2013. aastal ilmus CD “Rokokoomuusika Põhjalast”, kus kõlab 18. sajandi II poole originaalflööt ning kavas Romani, Mütheli, Tromlitzi jt muusika. Viimastel aastatel on Reet Sukk koos Cantores Vagantese plokkflöödiansambliga süvenenud renessanssplokkflöötide muusika esitamisse ning selle tulemusena ilmus 2015. aastal CD 16. sajandi jõulumuusikaga. Mängimise kõrval õpetab Reet Sukk Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias ja G. Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis. Olles üks Plokkflöödiühing ERTA-Estonia asutajaliikmetest, osaleb regulaarselt plokkflöödiõpetajate koolitamisel.

 

Taavi-Mats Utt (Eesti)
 

Taavi-Mats Utt alustas oma muusikaõpinguid eraviisiliselt helilooja Heino Jürisalu plokkflöödiõpilasena. Järgnesid oboeõpingud Otsakoolis. Samaaegselt  mängis Taavi-Mats plokkflööti mitmes varajase muusika ansamblis. Viljandi Linnakapell ja Consortium olid need, mis enam mõjutasid. Edasi tuli Muusikamaja algusaeg ja aastaid musitseerimist Taivo Niitvägi juhitud Linnamuusikutes. Taavi-Mats Utt on 1989. aastal loodud varajase muusika stuudio Cantores Vagantes asutajaliikmeks ja see on jäänud tänini tema põhiliseks loominguliseks "laboratooriumiks". Kuna Eestis ei saanud plokkflööti õppida, on ta osalenud aastate jooksul suurel hulgal kursustel. Võimaluste avanedes asus ta õppima Haagi Kuninglikku  Konservatooriumisse  Jeanette van Wingerdeni plokkflöödiklassi. Lisaks sai ta samast õppeasutusest varajase muusika õpetaja sertifikaadi. 

Kontserdid Peterburi Teatri- ja Muusikamuuseumi originaalidel süvendasid huvi ajalooliste puupuhkpillide kopeerimise vastu. See on andnud ka praktilisi tulemusi ja lisaks stuudiole Cantores Vagantes kasutatakse Taavi-Mats Uti pille üha enam ka väljaspool Eestit.

Taavi-Matsi kolmandaks tegevusalaks on plokkflöödiõpetus. Lisaks stuudiole  Cantores Vagantes on ta plokkflööti õpetanud ka Vanalinna Hariduskolleegiumis, G. Otsa nim Tallinna Muusikaoolis, Viljandi Kultuuriakadeemias ja Tallinna Ülikoolis. 2001. a. oli ta plokkflöödiühingu ERTA-Estonia asutamise initsiatiivgrupis ja juhib ka praegu selle tegevust. Plokkflöödiõpetajatele on ta andnud täienduskoolitust ja kursusi selle aastatuhande algusest.

 

Andres Siitan (Eesti)
 

Andres Siitan (sünd 1963) alustas muusikaõpinguid omal käel flöödil ja plokkflöödil. Peale

kaheaastast iseseisvat tööd astus ta G. Otsa nim Tallinna Muusikakooli Leho Läte oboeklassi, mille

lõpetas 1984. aastal. 1988-1993 õppis ta oboed Tallinna Konservatooriumis õp. Heldur Värvi juures.

1991-1992 oli Andres Siitan vahetusüliõpilane Karlsruhe Kõrgemas Muusikakoolis prof. Thomas

Indermühle juures.

Õpingute ajal. 1989. aastal sai temast Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri oboemängija ning 1993. aastal

oboerühma kontsertmeister, kellena töötas kuni 1999. aastani, mil temast sai ERSO direktor. 1993-

1994 oli ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia oboeõppejõud. Hiljem on ta täiendanud end õppides

ärijuhtimist Tartu Ülikoolis ning kultuurikorraldust Washingtonis Vilari Kultuurimänedžmendi

Instituudis.

ERSO töö kõrval osales Andres Siitan paljudes kammerkoosseisudes s.h. NYYD-Ensemble ja Tallinna

Kammerorkestri töös. Ta on andnud hulgaliselt soolo- ja kammerkontserte Eestis ja Soomes ning

esinenud solistina ERSO ees. Käesoleval ajal seob teda tihedam koostöö varajase muusika stuudioga Cantores Vagantes, milles teeb kaasa plokkflöödimängijana.

 

Reet Sukk
Taavi-Mats Utt
Andres Siitan
bottom of page